Rozumieme repke

Rozumieme repke


text icon black
RAPOOL Ring, GmbH - SILNÝ PARTNER PRE REPKU OLEJKU

V roku 1974 významné súkromné šľachtiteľské spoločnosti založili združenie RAPOOL Ring. Spojili tak mnohoročné skúsenosti v oblasti pestovania repky olejky, vedeckovýskumnú prácu, šľachtenie, výrobu osív, technológiu morenia, distribúciu a konzultácie s pestovateľmi. Cieľ ktorý si vytýčili: „Byť spolu silnejší“ aj splnili. Výsledkom ich spojenia je veľký úspech vo vyšľachtených vysokoúrodných odrodách a hybridoch.

 

o-firme-1-rapool

text icon blackZAKLADATELIA RAPOOL Ring GmbH

 

logo npz
Norddeutsche Pflanzenzucht

Hans-GeorgLembke KG
Hohenlieth
D-24363 Holtsee

http://www.npz.de

Spoločnosť založená v roku 1897. Zaoberá sa šľachtením ozimnej a jarnej repky, strukovín a krmovín (trávy a ďateľoviny).

o-firme-2-norddeutsche-pflanzenzucht

deutsche-saatveredelung
Deutsche Saatveredelung AG

Hans-GeorgLembke KG
Hohenlieth
D-24363 Holtsee

http://www.dsv-saaten.de/

Spoločnosť založená v roku 1923. Zaoberá sa šľachtením ozimnej a jarnej repky, kukurice, obilnín a krmovín.

o-firme-3-deutsche-saatveredelung

 

wvb-eckendorf
W. von Borries - Eckendorf
GmbH & Co. KG

Hovedisser Str. 92
D-33818 Leopoldshöhe b. Bielefeld
 

http://www.wvb-eckendorf.de

Spoločnosť založená v roku 1849. Zaoberá sa šľachtením ozimnej a jarnej repky, obilnín a krmovín.

 

o-firme-4-wvb-eckendorf

 

text icon black

VIAC AKO LEN ZNAČKA

Inovácie v šľachtení sú v RAPOOLe tradíciou. Prvé šľachtiteľské programy boli rozpracované ešte pred viac ako 100 rokmi. Tu sa nachádza kolíska šľachtenia repky olejky. Taký rôznorodý génový fond, akým disponuje RAPOOL, je prakticky nemožné nájsť v niektorej inej spoločnosti. Všetky významné novinky v oblasti šľachtenia repky – počínajúc dvojnulovými repkami, hybridmi MSL, či vlastnou technológiou morenia boli uvedené spoločnosťou RAPOOL. Toto všestranné know-how robí RAPOOL globálnym lídrom v šľachtení repky a osivárskej technológie.
 

text icon black

VÝZNAMNÉ MIĽNÍKY V ŠĽACHTENÍ REPKY

vyznamne milniky v slachteni repky rapool 2018

text icon black

VEĽKOSŤ RAPOOLU JE V DOKONALOSTI MALÝCH VECÍ

Nie náhodou sa stal RAPOOL jedným z najväčších výrobcov osív repky olejky. Viac ako 15% obratu je každoročne investovaných do výskumu a šľachtenia. Repka olejka od RAPOLu predstavuje najvyšší stupeň šľachtiteľského pokroku. Nové objavy v genetike prispievajú k zvýšeniu úrody, rezistentnosti voči chorobám, odolnosti voči stresu a tiež samozrejme zabezpečujú vysokú kvalitu oleja a šrotu. Bohatstvo skúseností umožňuje RAPOOLu vypestovať vysokoúrodné hybridy a odrody, ktoré úspešne vyhovujú požiadavkám zajtrajška.

ciele-slachtenia

text icon black

ZAMERANIE NA KVALITU

Osivá, poradenstvo a servis – RAPOOL ponúka optimálnu kvalitu. A všetko toto v jednom riešení, dvadsaťštyri hodín denne. Každý región má svoje špecifické agro-klimatické podmienky. Vďaka existencii mnohoročných skúseností šľachtiteľských staníc RAPOOL vypestoval vysokoúrodné odrody repky, vhodné pre pestovanie v akýchkoľvek klimatických podmienkach a v akejkoľvek lokalite.
 

text icon blackČÍSLA, ÚDAJE A FAKTY

Niektoré veci nie je treba vysvetľovať podrobne. Čísla hovoria samé za seba - RAPOOL v skratke:


rapool-slovensko-cisla-udaje